?

Log in

No account? Create an account

СПРАВЖНІЙ УКРАЇНСЬКИЙ НАЦІОНАЛІЗМ

Слава Україні! - Героям слава!

Social capital

Rating position

Membership:
Open
Posting Access:
All Members , Moderated
Description:
український націоналізм, украинский национализм
Тут спілкуються про історію та сучасність націоналістичного руху в Україні.

Я дух одвічної стихії, що зберіг Тебе від татарської потопи й поставив на грані двох світів творити нове життя (З "Декалогу Українського Націоналіста")

"... 8. Український націоналістичний рух є виразником ідей українського народу, репрезентованих і реалізованих за різних конкретних умов історичної дійсности не тільки С. Петлюрою, М. Грушевським чи Є. Коновальцем, але й М. Хвильовим, О. Ольжичем і рухом генерації новаторів на Україні на чолі з В. Симоненком... ...18. Кермуючись досвідом минулого і сучасного, український націоналізм: ... (б) відкидає концепцію орієнтації на "Захід", при принциповому протиставленні України - "Сходові", яка мала б бути "сторожем" Заходу перед небезпеками зі Сходу. Ця концепція свідчить про загрозливий брак розуміння дійсности на Україні і в цілому світі, нерозуміння суті української визвольної боротьби...; ... (д) стверджує, що демократії Заходу перестали бути тією моральною силою, яка могла б протиставитися ширенню комуно-російського імперіялізму. (Україна: Спільне добро всіх її громадян: Матеріяли VII Великого Збору Українських Націоналістів (ВЗУН). - Париж-Балтимор: Смолоскип, 1971. - С.80-81)

"... Несемо новий лад Східній Європі й підмосковській Азії..." (Маніфест Проводу ОУН до українців та інших народів СРСР, грудень, 1940 [опубл.: Золотий тризуб. - Калуш, 1941. - 10 липн. - Ч.1. - С.3; Українське державотворення: Акт 30 червня 1941: Зб. документів і матеріалів. - Льві-Київ: Піраміда, 2001. - С.3])

"... і побудувати новий лад на Сході Европи й Азії. Цей лад виключить можливість поневолювання одного народу другим, виключить і всякий імперіялізм, гарантуватиме повну волю розвитку кожного народу. Цей лад мусить бути побудований на системі незалежних держав кожної нації на своїй етнографічній території. Здійснити цей лад можна тільки в безпощадній боротьбі з імперіялістичними правлячими верхівками, тільки шляхом національної революції. ... Поневолені народи Сходу виступили на шлях цієї священної боротьби..." (Звернення 1-ї Конференції Поневолених Народів Сходу Европи й Азії, 23-26 листопада 1943 р. [опубл.: Україна проти Москви (Збірка статтей). - Видання ЗЧ ОУН, 1955. - С. 170. - Бібліотека Українського підпільника, ч. 2])

"... Москалів старатися спрямовувати проти режіму, який їх також економічно гнобить, - отже, не витворювати негативних національних антагонізмів. Тому і їх трактувати нарівні зо всіми поневоленими Сталіном народами і серед них поширювати кличі соціальної і національної перебудови СРСР. Не забувати, що російський нарід дуже часто в історії робив революції, і це його наставлення є збіжне з нашими інтересами. Наш шлях до держави йти буде через революцію проти сталінської кліки, і московський нарід може бути нам в тому помічний. Тому уникати назв: російський імперіалізм і т.п., а замінювати їх сталінським імперіалізмом... (Роман Шухевич. Інструкції до виконання 1/45
[опубл.: Визвольний шлях. - 2005. - Кн. 9-10. - С.205])


Categories

армия, история, криминал, образование, общество, политика, происшествия, религия, финансы, кино, литература, еда, медицина, наука, производство, россия, отношения, лытдыбр, экономика, праздники, ссср, коронавирус

Social capital

Rating position

Statistics